Dzięki stomatologii estetycznej uśmiech zawsze można zmienić. Dziś pomagają w tym licówki, porcelanowe korony, wybielanie zębów ZOOM Advanced oraz techniki Inlay/Onlay. W Dentim Clinic pacjenci mogą liczyć na kompleksową metamorfozę swojego uśmiechu.

Korona protetyczna

Jednym z dostępnych zabiegów w stomatologii estetycznej jest korona, czyli rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego, które jest mocowane do istniejących zębów lub implantów. Korona służy do całkowitego przykrycia lub wzmocnienia uszkodzonego zęba. Oprócz funkcji wzmocnienia uszkodzonego zęba, korona może znacznie poprawić jego wygląd i kształt. Korona może też zostać umieszczona na „wierzchołku” implantu, gdzie swoim wyglądem, strukturą i funkcją zastępuje ząb.

Most protetyczny

Most protetyczny odtwarza utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich. Składa się  z koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary. W przęśle mostu znajduje się zawieszona nad dziąsłem korona połączona z naturalnymi zębami. W ten sposób uzupełniany jest brak zęba w szczęce. Rozwiązanie takie jest również skuteczne nawet do 3 brakujących zębów obok siebie.

Most protetyczny gotowy do osadzenia, wykonany w całości z porcelany. Najtrwalsze i najbardziej estetyczne rozwiązanie dostępne aktulanie w stomatologii.